29.12.2018 14:30:33

KAKŠEN KRALJ! V Italiji je VSEGA POL LETA, kljub temu je Cristiano Ronaldo že podrl DESETLETJA star - REKORD!

Profimedia

Cristiano Ronaldo tudi v Italiji gole zabija kot po tekočem traku.

Komaj je prišel v Italijo, že je začel podirati rekorde. Cristiano Ronaldo navdušuje tudi po prestopu iz Reala v Juventus, na zadnji tekmi slednjega v tem letu je bil osrednji mož dogajanja na zelenici. Stara dama je v Torinu z 2:1 premagala Sampdorio in prvi del sezone zaključila brez enega samcatega poraza, kar pomeni, da z velikimi koraki hodi proti novemu scudettu. Ronaldo je za prvi gol potreboval vsega dve minuti, drugega je dodal v drugem polčasu iz enajstmetrovke.

Že s prvim je Ronaldu uspelo nekaj, kar je bilo dejansko rekordno. Zabil je namreč svoj 13 gol, kar ga zdaj uvršča na vrh lestvice tistih nogometašev iz Portugalske, ki so v eni sezoni zabili največ golov v serie A. Pred tem si je Ronaldo vrh delil z Rui Barrosom, ki je 12 zadetkov zabil prav v dresu Juventusa. No, ni treba dodajati, da je Barros sezono 1988/89 končal z 12 zadetki, Ronaldo pa je zdaj že prvi po šele polovici tekmovalnega leta! Lahko ga torej ljubite, lahko ga sovražite, v vsakem primeru pa gre za nogometaša, ki še kako obvlada poklic, s katerim se ukvarja.

Če bo Ronaldo želel postati tudi Portugalec z največ goli v serie A na splošno, bo moral zabiti še kar nekaj zadetkov. Rui Costa, nekoč član Fiorentine in Milana, se je namreč ustavil pri številki 50.