24.10.2018 23:05:05

SLAB večer za slovenska vratarja v LP: Oblak in Handanović skupaj prejela POL DUCATA zadetkov!

Na današnjih tekmah 3. kroga nogometne lige prvakov sta igrala kluba slovenskih vratarjev. Oba sta bila poražena. Jan Oblak je z madridskim Atleticom gostoval v Dortmundu in izgubil z 0:4, Samir Handanović pa je bil z milanskim Interjem gost Barcelone, ki je zmagala z 2:0.

V skupini A je Atletico Madrid v derbiju neporaženih visoko izgubil proti Dortmundu. Ta je povedel z golom Axla Witsla v 39. minuti, Oblak ni imel možnosti, žoga je na poti zadela enega njegovih soigralcev in spremenila smer. V 53. minuti je Saul Niguez zadel prečko vrat domačih, v 73. pa so rumeno-črni zadeli za 2:0, uspešen je bil Raphael Guerreiro, ki je zadel tudi v 89. minuti. Pred tem je na 3:0 po protinapadu povišal Jadon Sancho. Na prvi tekmi te skupine sta se Brugge in Monaco razšla z 1:1, pri čemer je za domače zadel Wesley v 39., za goste pa Moussa Sylla v 32. minuti. Oba kluba sta osvojila prvo točko.

V skupini B je Inter igral proti Barceloni, ki je igrala brez poškodovanega Lionela Messija. Ta je povedla v 33. minuti z golom Rafinhe, v 71. minuti je prek Philippa Coutinha zadela tudi okvir vrat. Že pred tem se je moral nekajkrat izkazati tudi Handanović. A ta je spet klonil v 83. minuti po strelu Jordija Albe malce z leve strani kazenskega prostora. Barcelona je še vedno stoodstotna, Inter pa ima ob dveh zmagah en poraz.

Na prvem obračunu skupine sta se PSV in Tottenham razšla z 2:2 in osvojila prvi točki. Na razburljivi tekmi, na kateri sta obe ekipi zadeli tudi okvir vrat, sta za domače zadela Hirving Lozano v 30. in Luuk de Jong v 87. minuti, pri gostih, pri katerih je bil v 79. minuti izključen vratar Hugo Lloris in ki so jim slovenski sodniki na čelu s Slavkom Vinčićem v 35. minuti razveljavili zadetek zaradi domnevnega prepovedanega položaja, pa sta bila uspešna Lucas Moura v 39. in Harry Kane v 55. minuti.

V skupini C je PSG remiziral z Napolijem 2:2. Dries Mertens zadel prečko v 24. minuti, Napoli pa je dobro igro kronal v 29. minuti z golom Lorenza Insigneja. Francozi so izid poravnali v 61. minuti, ko je Mario Rui dosegel avtogol, a je Mertnes v 77. minuti poskrbel za novo vodstvo Neapeljčanov. Francozi so se izvlekli v tretji minuti sodniškega dodatka z golom Angela di Marie.

Liverpool pa je bil boljši od Crvene zvezde s 4:0. Roberto Firmino je zadel za 1:0 v 20. minuti, v 45. je Mohamed Salah povečal prednost na 2:0, isti igralec pa je nato v 51. minuti unovčil še strel z bele točke. To je bil že njegov 50. gol v 65. nastopu v Liverpoolovem dresu. V 76. minuti je Sadio Mane imel priložnost za povišanje vodstva, a je zapravil najstrožjo kazen. Zato pa je Mane na 4:0 povišal štiri minute pozneje z roba kazenskega prostora. Liverpool vodi v skupini s šestimi točkami, Napoli ima točko manj.

V skupini D je Galatasaray gostil Schalke in iztržil točko za 0:0. Nemci so imeli več lepih priložnosti in zadeli v 58. minuti prek Breela Embola, a je bil ta v prepovedanem položaju. Moskovska Lokomotiva pa je igrala proti Portu in še tretjič izgubila, tokrat z 1:3. Porto, ki vodi v skupini s sedmimi točkami, je povedel v 26. minuti po enajstmetrovki Mousse Marege, prednost pa podvojil deset minut pozneje z golom Hectorja Herrere. Rusi, ki so v deseti minuti zapravili najstrožjo kazen, Iker Casillas je obranil strel Manuela Fernandesa, so zaostanek znižali v 38. minuti z golom Antona Mirančuka, a že v 48. minuti je Jesus Manuel Corona poskrbel za znova zanesljivo vodstvo Portugalcev. Pri Lokomotivi je v 76. minuti rdeči karton dobil Solomon Kvirkvelia.

Že v torek je AEK Atene doma izgubil proti Bayernu z 0:2, Ajax je premagal Benfico z 1:0, Hoffenheim in Lyon sta igrala 3:3, Šahtar Donjeck pa je izgubil proti Manchester Cityju z 0:3. Branilec naslova Real iz madrida je z 2:1 odpravil Viktorio Plzen, Roma je s 3:0 odpravila CSKA Moskvo brez Jake Bijola, Young Boys Bern in Valencia sta se razšla z 1:1, Juventus pa je v gosteh premagal Manchester United z 1:0.