03.11.2016 21:15:14

Dedek, ki še zmore: Neverjetnih pet zadetkov napadalca Athletica (video)

vszi

Izkušeni španski napadalec Aritz Aduriz je postavil nov mejnik v ligi Europa.

Aritz Aduriz je spisal zgodovino! Že 35-letni nogometaš iz Španije se je v ligi Europa podpisal pod podvig, ki še nikdar ni uspel nikomur. Uspelo mu je nekaj neverjetnega, nekaj izjemnega. Na tekmi med njegovim Athleticom in belgijskim Genkom je namreč zabil vse gole za domače. Rekli boste: "Kaj pa je to takšnega?" A če vam povemo, da je bil rezultat 5:3 za Athletico, potem hitro postane jasno, o čem govorimo.

Nekdanji nogometaš Mallorce in Valencie je svoj strelski pohod začel v osmi minuti, ko je zadel iz igre. V 24. in 44. minuti je nato realiziral dve enajstmetrovki, v 74. minuti je v polno spet meril iz igre, v 94. minuti še v tretje z bele točke. Pet golov torej, ob tem še nevsakdanji hat-trick. Dovolj za vpis v zgodovino.

V nekdanjem pokalu Uefa se je podoben podvig sicer že zgodil, nazadnje leta 1994, ko je Fabrizio Ravanelli v dresu Juventusa na tekmi s sofijskim CSKA-jem prav tako zabil pet golov.