gv
gv
22.03.2016 13:12:34

Kakšen junak! Prebolel raka in vpisal prva dva zadetka v karieri (video)

Na Nizozemskem je nase opozoril nemški nogometaš, ki je pred tedni prestal operacijo na modih, konec tedna pa vknjižil prva dva zadetka v profesionalni karieri!

Nemec Stefan Thesker je 24-letni nogometaš, ki ga je januarja na nizozemsko za pol leta poslal nemški Greuther Fürth. Toda za osrednjega branilca se nizozemska avantura ni začela najbolje. Nekaj dni kasneje je sicer debitiral v barvah novega kluba Twente, nato pa se mu je podrl svet. Zdravniki so odkrili, da ima raka na modih, sledila pa je takojšnja operacija. Ta se je izkazala za uspešno, Thesker, ki je moral izpustiti šest tekem, pa se je konec tedna vrnil na zelenico.

In to v kakšnem slogu! V igro je vstopil v 69. minuti, ko je njegova ekipa pred domačimi gledalci zaostajala z 0:1. Nato je zadeve v svoje roke vzel povratnik na zelenico in že nekaj minut kasneje z glavo izenačil na 1:1. Gostje so tako zatem spet povedli z 2:1, v sodniškem podaljšku pa je spet udaril Thesker. Z glavo je dosegel še drugi zadetek na tekmi proti AZ Alkmaarju in poskrbel za pomembno točko.

Verjetno ni potrebno poudarjati, da je bil junak tekme, izbran pa je bil tudi v najboljšo enajsterico kroga nizozemskega prvenstva.