pp
pp
15.10.2015 10:16:59

Giovincov slalom: en, dva, tri ... gol! (video)

Nogometaš Toronta Sebastian Giovinco je na tekmi proti New York Red Bulls prikazal pravi slalom med nasprotnikovimi nogometaši, uspešno izvedbo je kronal z zadetkom.

Sebastiana Giovinca na tekmi med Torontom in New Yorkom ni bilo v začetni postavi, le dan pred obračunom je namreč igral za italijansko izbrano vrsto, ki je z 2:1 ugnala Norveško. Tudi na reprezentančni ravni je začel na klopi za rezerve in odigral zadnjih 30 minut.

Na klubski ravni v ligi MLS je v igro prišel še kasneje, v 71. minuti. Sedem minut zatem pa je poskrbel za veselje na tribunah. Po prejeti podaji se je odločil za juriš na gol rdečih bikov, najprej je preigral enega igralca, ki se je celo znašel na zadnji plati, nato še enega, nato pa je sledilo, uganili ste, novo uspešno preigravanje. Ko se je prebil v kazenski prostor nasprotne ekipe, je sledil strel na gol, ki je bil natančen in zatresla se je mreža.

Zadetek je bil pomemben še iz enega vidika. Bil je odločilen gol na srečanju, saj je Toronto na koncu zmagal z 2:1 in si zagotovil uvrstitev v končnico. Za 28-letnega Italijana je to 22. zadetek v sezoni.