10.09.2015 11:53:58

Villas-Boas bo zapustil Zenit

vszi

Ruski prvoligaš Zenit bo moral poiskati novega trenerja. Andre Villas-Boas zapušča Sankt Peterburg.

Portugalski trener Andre Villas-Boas je danes objavil, da bo po koncu letošnje sezone zapustil ekipo Zenita iz Sankt Peterbuga. Villas-Boas je aktualnega ruskega državnega prvaka, ki bo letos igral tudi v ligi prvakov, prevzel marca leta 2014.

Že v svoji prvi sezoni je 37-letni Portugalec z Zenitom osvojil naslov ruskega državnega prvaka, danes pa je na klubski spletni strani objavil, da s klubom ne bo podaljšal pogodbe in da ga bo konec letošnje sezone zapustil.

Villas-Boas trenutno Zenit ne more voditi v ruskem prvenstvu, ker je na tekmi proti ekipi Krila Sovjetov iz Samare odrinil stranskega sodnika in bil potem kaznovan s šestimi tekmami prepovedi opravljanja svoje dolžnosti. Leta 2011 je s Portom osvojil ligo Europa. S tem je postal najmlajši trener, ki je kdajkoli osvojil katerega od evropskih pokalov. Poleti 2011 je Chelsea odkupil njegovo pogodbo s Portom za 15 milijonov evrov, kar je bil rekordni znesek za trenerja, vendar se je že po letu dni preselil k Tottenhamu.

Zenit iz Sankt Peterburga bo v letošnji ligi prvakov igral v skupini H, kjer bo prihodnjo sredo v prvem krogu gostoval v Valencii. V skupini H sta še belgijski Gent in francoski Olympique Lyon.