15.07.2015 12:03:16

Moldavci osupnili Bolgare, Maltežani Izraelce

vszi

Na prvih tekmah 2. kroga kvalifikacij je bilo kar nekaj presenečenj.

Mariborčani v obračunu z Astano niso blesteli, a bodo v Kazahstan vendarle potovali s prednostjo, kar je gotovo najpomembnejše, nekateri favoriti so se opekli. Na domačem stadionu je denimo spodrsnilo Ludogorcu, ki ki ga je senzacionalno z 1:0 ugnal moldavski prvak Milsami Orhei, Bolgarom bo na povratni tekmi trda predla. Za senzacijo so poskrbeli tudi nogometaši malteškega Hiberniansa, ki so kot gostitelji z 2:1 premagali Maccabi iz Tel Aviva, toda Izraelci, ki bodo prvenstvo začeli šele 22. avgusta, kljub vsemu imajo ugodno izhodišče, ki bi ga v drugih 90 minutah preprosto morali unovčiti.

Presenetil je tudi skopski Vardar, ki je ostal neporažen (0:0) v Nikoziji proti Apoelu, Midtylland se je mučil z gibraltarskim Lincolnom, beograjski Partizan si je zmago proti gruzijskemu Dila Goriju zagotovil v 83. minuti.
Izidi: Maribor - Astana 1:0 (1:0), Ventspils - Helsinki 1:3 (0:0), APOEL - Vardar 0:0, Midtylland - Lincoln 1:0 (1:0), Ludogorec - Milsami Orhei 0:1 (0:1), Hibernians - Maccabi Tel Aviv 2:1 (0:1), New Saints - Videoton 0:1 (0:0), Molde - Pjunik 5:0 (2:0), Skenderbeu - Crusaders 4:1 (2:0), Trenčin - Steaua 0:2 (0:0), Partizan - Dila Gori 1:0 (0:0), Sarajevo - Lech Poznan 0:2 (0:1)
Sreda: Qarabag - Rudar Pljevlja, Malmö - Žalgiris, Bate Borisov - Dundalk, Celtic - Stjarnan, Dinamo Zagreb - Fola Esch