14.07.2015 08:06:42

Haiti presenetljivi udeleženec četrtfinala

Nogometašem Združenih držav Amerike se je v četrtfinalu prvenstva Severne in Srednje Amerike ter Karibov (Concacaf) pridružila še reprezentanca s Haitija.

Gostitelji turnirja za zlati pokal ZDA so z remijem s Panamo potrdili mesto vodilne ekipe skupine A, Haiti pa se je v izločilne boje uvrstil z zmago 1:0 proti Hondurasu. Obe tekmi skupine A sta bili pred polnimi tribunami stadiona Sporting Park v Kansas Cityju.

Najprej sta se udarili ekipi Haitija in Hondurasa. Obračun je v 13. minuti odločil 21-letni visoki napadalec Duckens Moses Nazon ter šokiral udeležence lanskega svetovnega prvenstva v Braziliji. Haiti si je tako v skupinskem delu zagotovil drugo mesto ter mesto med najboljšimi osmimi ekipami v četrtfinalu.

Za prvi zadetek na drugi tekmi so poskrbeli člani gostujočega moštva, ko je 34-letni veteran Blas Perez, ki igra za klub iz Dallasa, v 33. minuti presenetil ameriško obrambo za vodstvo z 1:0. A Američani niso dovolili presenečenja, prvi poraz domačinov zlatega pokala je v drugem polčasu preprečil kapetan izbrane vrste Michael Bradley, ki je obrambo Paname izigral v 54. minuti.

Američani, ki kot branilci naslova na letošnjem turnirju še ne poznajo poraza, imajo kot vodilno moštvo skupine A sedem točk, Haiti na drugem mestu štiri točke. Panama bo s tremi točkami še trepetala za četrtfinale, medtem ko je zadnjeuvrščeni Honduras že zapravil možnosti za uvrstitev v izločilne boje.