09.07.2015 22:17:17

Še drugi poraz in takojšnje slovo Celja

Nogometaši Celja so se poslovili od Evrope, potem ko so morali še v drugo priznati premoč Slasku.

Nogometaši Celja so na današnji povratni tekmi prvega kroga kvalifikacij za ligo Europa v Vroclavu izgubili proti poljskemu Slasku z 1:3 (0:0) ter izpadli iz nadaljnjega tekmovanja s skupnim izidom 1:4.

Celjski nogometaši niso preživeli uvodnega kroga kvalifikacij evropske lige, v dveh tekmah so bili od njih boljši nogometaši iz Vroclava. Favorizirani Slask je na prvi tekmi pred tednom dni v mestu ob Savinji zmagal z 1:0, na današnjem povratnem dvoboju v Šleziji pa s 3:1.

Gostitelji so odločno začeli povratni dvoboj, a dobro organizirane obrambe Celjanov jim uvodoma ni uspelo streti. V 17. minuti so varovanci celjskega trenerja Simona Rožmana izpeljali obetavno akcijo, po podaji Tadeja Vidmajerja z leve strani je žogo pred Nigerijcem Sunnyjem v zadnjem trenutku izbil domači obrambni igralec Piotr Celeban.

V nadaljevanju so nogometaši iz Vroclava znova zagospodarili na igrišču, še najlepši priložnosti sta zapravila Slovak Peter Grajciar in Jacek Kielb, nevarno pa so zapretili tudi Ivan Firer, Hrvat Danijel Miškić in Vidmajer na celjski strani, a se je prvi polčas končal brez golov.

Celjani so slabo odprli drugi polčas, že v prvi minuti so prejeli zadetek, v slabo voljo pa jih je - po asistenci Slovaka Roberta Picha - spravil rezervist Krzysztof Ostrowski, ki je že v 16. minuti zamenjal Portugalca Flavia Paixaa. Celjani so nato zaigrali nekoliko bolj tvegano, njihovo odprto igro pa so gostitelji hitro izkoristili in v 56. minuti po hitrem nasprotnem napadu prek Kielba povišali na 2:0.

Po drugem prejetem golu so Celjani zaigrali še bolj odločno in skušali doseči vsaj gol, v 80. minuti pa so - pred tem je imel lepo priložnost za to tudi Vrhovec - prek Firerja to tudi uresničili. Le dve minuti kasneje je Michal Bartkowiak zadel okvir vrat, v izdihljajih tekme pa je Kielb še v drugo premagal celjskega vratarja Matica Kotnika za končno zmago Slaska s 3:1.

Slask - Celje 3:1 (0:0)

Vroclav - Mestni stadion, gledalcev 12.000, sodniki: Žabčenko, Šlončak, Alohin, Boiko (vsi Ukrajina).
Strelci: 1:0 Ostrowski (46.), 2:0 Kielb (56.), 2:1 Firer (80.), 3:1 Kielb (90.).
SLASK: Pawelek, Celeban, Dudu, Pawelec, Zielinski, Hateley, Holota, Kielb (od 91. Dankowski), Flavio Paixao (od 11. Ostrowski), Grajciar (od 76. Bartkowiak), Pich.
CELJE: Kotnik, Klemenčič, Jakolić, Soria, Vidmajer, Vrhovec, Miškić (od 79. Ahmedi), Klapan, Firer, Omoregie (od 57. Bajde), Mršić (od 69. Spremo).
Rumeni kartoni: Grajciar; Miškić, Vrhovec, Ahmedi.