jz
jz
01.07.2015 08:13:52

Argentinci razbili Paragvajce

Argentinska reprezentanca je druga finalistka južnoameriškega prvenstva. V Concepcionu so gavči v drugem polfinalu s kar 6:1 premagali Paragvaj in se v finalu pridružili Čilu.

Argentino je v 15. minuti v vodstvo popeljal Marcos Rojo, Javier Pastore je povišal v 27. minuti, dve minuti pred prvim polčasom pa je znižal Lucas Barrios. V 47. in 53. minuti je za Argentince zadel Angel di Maria, v 80. minuti se je med strelce vpisal Sergio Agüero, tri minute kasneje pa še Gonzalo Higuain.

Prvi zvezdnik Argentince Lionel Messi se sicer ni znašel med strelci, vendar je bil eden najbolj zaslužnih za odlično predstavo svoje reprezentance. "Igramo dobro. Zavedamo se, da ko dosežemo en gol, jih bomo še nekaj. To se je zgodilo. Prišli smo do zgodnjega gola, nato imeli več prostora, kar smo izkoristili za drugi gol. Še naprej smo igrali enako in dosegli še več golov," je povedal Messi, ki sicer za Argentino iz igre ni zadel že več kot 900 minut.

Čile si je finale zagotovil že dan prej, v polfinalu je bil boljši od Peruja z 2:1.

Tekma za tretje mesto med Perujem in Paragvajem v soboto, 3. julija, v nedeljo pa bo v Santiagu de Chile veliki finale med Čilom in Argentino. Gostitelji Copa Americe še čakajo na prvi končni uspeh, Argentinci pa so turnir osvojili že 14-krat.