nu
nu
20.06.2015 08:00:50

Copa America dobila štiri četrtfinaliste

Z zmagama Čila nad Bolivijo in Ekvadorja nad Mehiko smo dobili prve štiri četrtfinaliste južnoameriškega prvenstva. Poleg Čilencev in Bolivijcev so avtomatično napredovali še Argentinci in Paragvajci.

Reprezentanca Ekvadorja je na prvenstvu v Čilu z 2:1 premagala Mehiko in ji tako zaprla vrata nadaljevanja. Za zmagovalce je v 27. minuti zadel Rancagua Miller Bolanos, v 57. pa še Enner Valencia. V 63. minuti je za Mehiko gol dosegel Raul Jimenez.

Z zmago Ekvadorja, ki paradoksalno še ni napredoval, so si četrtfinale zagotovile reprezentance Čila, Bolivije, Argentine in Paragvaja. Slednji iz skupine B zato, ker več ne moreta postati najslabša tretjeuvrščena reprezetnanca, ki se bo edina poslovila od nadaljnjega tekmovanja.

V drugi tekmi pretekle noči so Čilenci premagali Bolivijo in osvojili prvo mesto skupine A. Čile je bil boljši s kar 5:0 (2:0), gole pa so dosegli Charles Aranguiz (3. in 66. minuta), Alexis Sanchez (37.) in Gary Medel (79.). Bolivijec Ronald Raldes je v 86. minuti prispeval še avtogol.

Bolivija se je z drugim mestom skupine prav tako uvrstila v četrtfinale, ki jo čaka v četrtek, Čile bo igral dan prej.