19.06.2015 08:11:48

Pizarrov zadetek Peru popeljal do zmage nad Venezuelo

Perujska nogometna reprezentanca je v 2. krogu južnoameriškega prvenstva v Valparaisu premagala Venezuelo z 1:0.

Edini zadetek na tekmi je dosegel napadalec Bayerna Claudio Pizarro, ki je bil uspešen v 72. minuti.

Pizarro je žogo poslal pod prečko, potem ko je prejel podajo Christiana Cueve, ki je prodrl v kazenski prostor. Venezuela je imela kar nekaj težav s pokrivanjem tekmecev, saj je od 29. minute dalje igrala z igralcem manj.

Zaradi grobega prekrška nad Paolom Guerrerom je bil izključen Fernando Amorebieta, ki je stopil na stegno tekmeca. Do takrat je bila Venezuela podjetnejša na igrišču.

Zmaga Peruja pomeni, da imajo vse štiri ekipe v skupini C po tri točke. O napredovanju bo tako odločal zadnji krog, v katerem bo Peru igral proti Kolumbiji, Venezuela pa proti Braziliji.