liz
liz
24.05.2015 22:00:02

So se branilci Stoka "usmilili" Gerrarda? (video)

Danes so se od premier lige poslovili trije nogometni velikani, Frank Lampard, Steven Gerrard in Didier Drogba. Zadnja tekma pa bo v najslabšem spominu ostala kapetanu Liverpoola.

Frank Lampard je v dvoboju Manchester Cityja in Southamptona nosil kapetanski trak, sinjemodri so slavili z 2:0, Lamps pa je po pol ure igre načel gostujočo mrežo. Šestintridesetletni vezist in legenda Chselseaja je v 77. minuti zapustil igrišče ter ob tem doživel stoječe ovacije polnih tribun stadiona Etihad.

Didierja Drogbaja je prav tako doletela čast, da je nosil kapetanski trak Chelseaja, ki je bil na Stamford Bridgeu s 3:1 boljši od Sunderlanda. Sedemintridesetletni napadalec je svoje mesto na zelenici v 30. minuti prepustil Diegu Costi. Soigralci pa so legendarnega napadalca ob bučnih vzklikih s tribun dobesedno na rokah odnesli z igrišča. Dvoboj je bil celo nekaj časa prekinjen, da so vsi lahko izkazali spoštovanje nekdanjemu reprezentantu Slonokoščene obale.

Ostal je le še Steven Gerrard, ki je s svojim Liverpoolom gostoval pri Stoku. Ta pa ni imel milosti, slavil je kar s 6:1 in Redsom prizadejal najhujši poraz po letu 1963, ko jih je s 7:2 premagal Tottenham, ter pokvaril Gerrardovo slovo.

Stoke je že v prvem polčasu gostom nasul pet golov. V 70. minuti pa je edinega za Liverpool prispeval prav Gerrard. Po podaji rezervista Rickieja Lamberta se je sam znašel pred vratarjem Asmirjem Begovićem in ga v svojem slogu hladnokrvno premagal.

Vendar pa so mnogi mnenja, da so branilci Stoka Gerrardu "pustili", da se je na svoji zadnji tekmi v dresu Liverpoola vpisal med strelce. Očitno je bilo, da sta oba osrednja branilca močno upočasnila svoj tek, ko je Liverpoolova osmica z žogo hitela proti vratom.

Sicer je bil Španec Marc Muniesa, ki je bil takrat najbližje strelcu, takoj po omenjeni akciji zamenjan. Čeprav se zdi, da je šlo samo za taktično menjavo, naj bi 23-letnik imel težave s poškodbo zadnje stegenske mišice. Ne glede na vse, je zadnji nastop v rdečem dresu 34-letnemu vezistu prinesel določeno bolečino, za tolažbo mu ostane, da je v svojem 710. nastopu za Liverpool vknjižil svoj 186. zadetek.

Druga zgodba pa je, ali so mu domači branilci zavestno dovolili, da se je na zadnji tekmi vpisal med strelce. Močno upamo, da temu ni tako, saj res ni bilo nobene potrebe, da bi kdorkoli na tak način poniževal legendarnega nogometaša. Seveda pa jih ni malo, ki bi tovrstno početje lahko opisali kot nekaj plemenitega, ampak v tem primeru to skoraj ne bi imelo smisla.

Za konec lahko še dodamo, da so navijači Liverpoola že med tekmo zahtevali odhod trenerja Brendana Rodgersa, po njej pa so peli pesem v čast nekdanjemu trenerju Rafaelu Benitezu, ki bo poleti po vsej verjetnosti zapustil Napoli.