25.05.2015 20:06:43

Serie A: Roma slavi neposredno uvrstitev v ligo prvakov

Italijani bodo edini izmed petih velikih evropskih lig zadnji prvenstveni krog odigrali šele čez en teden.

V obeh preostalih igralnih dnevih je  šlo zgolj za uvrstitev v evropske pokale. Prvak je Juventus, izpadli bodo Parma, Cesena in Cagliari.

Najzanimivejši dogodek se je zgodil ta ponedeljek, ko sta se v velikem rimskem derbiju Lazio in Roma spopadla za drugo mesto, ki prinaša mesto v skupinskem delu lige prvakov. V 85. minut ga je v Romino korist odločil Mapou Yanga-Mbiwa.

Prvi sobotni obračun je postregel s še enim derbijem, četrti Napoli je gostoval pri prvaku Juventusu. Medtem ko je bil dvoboj za staro damo samo prestižnega pomena, bi gostje, ki so močno razočarani po izpadu v polfinalu lige Europa, z morebitno zmago ostali v boju za ligo prvakov.

Vendar se to ni zgodilo, Juve je slavil s 3:1 in Neapeljčanom nasul še malo soli na evropsko rano.

Zelo zanimivo je bilo v Genovi, kjer je gostoval Inter. Genoa je potrdila odlično strelsko formo in slavila še tretjič zapored. Tokrat je bilo 3:2, vendar pa domačinom to nič ne pomaga, Genoa je peta, a ni uspela pridobiti Uefine licence za nastop na mednarodni sceni, tako da je ne bomo videli v ligi Europa. Inter, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo, pa se z dvema zaporednima ničlama vse bolj izmika tekmovanje na mednarodni sceni.

V nedeljo so nastopili tudi vsi "slovenski" klubi. Fiorentina je gostovala pri Palermu in slavila s 3:2. Prvi zadetek za vijoličaste je z izjemnim strelom z razdalje dosegel nekdanji član sicilijanskega moštva Josip Iličić. Kranjčan je bil na igrišču do 85. minute. Njegov soigralec Jasmin Kurtić je bil prav tako član udarne enajsterice, tudi on je tekmo končal predčasno, v sodniškem podaljšku dvoboja je namreč prejel dva rumena kartona in moral pod prho. Pri domačih je bil od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga na igrišču Siniša Anđelković

V dvoboju bodočih drugoligašev je Cagliari z 1:0 slavil na gostovanju pri Ceseni. Za poraženo ekipo je vseh 90 minut igral Luka Krajnc. Chievo se je z delitvijo točk (1:1) razšel s Parmo. Za rumeno-modre je Boštjan Cesar igral vso tekmo in prejel rumeni karton, Valter Birsa pa je bil na igrišču do 70. minute. Sassuolo je bil uspešen na gostovanju pri Udineseju, pri zmagi z 1:0 pa ni sodeloval Dejan Lazarević, ki si je dvoboj ogledal s klopi.

37. krog italijanskega prvenstva

JUVENTUS – NAPOLI 3:1 (1:0)
1:0 Pereyra (13), 1:1 Lopez (50), 2:1 Sturaro (77), 3:1 Pepe (90+3, enajstmetrovka)

GENOA – INTER 3:2 (2:2)
0:1 Icardi (19), 1:1 Pavoletti (24), 1:2 Palacio (30), 2:2 Lestienne (41), 3:2 Kučka (89)

2:3 (1:2)
0:1 Iličić (23), 1:1 Jajalo (26), 1:2 Gilardino (33), 2:2 Rigoni (69), 2:3 Alonso (78)

PARMA -VERONA
2:2 (2:1)
1:0 Nocerino (21), 2:0 Varela (36), 2:1 Toni (42), 2:2 Toni (80, enajstmetrovka)