19.05.2015 23:08:33

Peklenskih pet minut (video)

vszi

V Peruju so igrali tekme 5. kroga tamkajšnjega prvenstva.

Dvajstetrkatni državna prvakinja Alianza Lima je na svojem igrišču gostila Real Garcilaso. Gostje so od 55. minute vodili z 1:0, povsem običajno srečanje pa se je v 85. minuti povsem izrodilo.

Do takrat je glavni sodnik Ramon Blanco pokazal štiri rumene kartone, po dva na vsaki strani, nato pa se je pravo "garanje" šele začelo.

Domačini so želeli na vsak način vsaj izenačiti rezultat, a jim to nikakor ni uspelo. Pet minut pred koncem pa so zaradi obračunavanja po grobem prekršku ostali brez izključenega Gabriela Coste. Domači se nikakor niso mogli pomiriti ne z rezultatom ne z izključitvijo, na igrišče je prišel celo trener Guillermo Sanguinetti in bil tudi on izključen.

Le dve minuti pozneje je zaradi grobosti (udarjanje tekmeca s komolcem) in ugovarjanja "rdeče videl" še Marcos Miers. A tudi tu se zgodba ni končala, sledili sta namreč izključitvi Christiana Cueve in Pabla Migueza, tako da je povsem nervozno domače moštvo tekmo končalo s samo sedmimi nogometaši na igrišču.

Gostje so slavili z 1:0 in na lestvici zadržali vodilno pozicijo, glavni delivec pravice pa je ob grožnjah domačih navijačev (in nogometašev) stadion zapustil v spremstvu policije.