liz
liz
15.05.2015 15:12:08

Navijači knapov so se odločili za bojkot

Pred vsako sezono imajo pri Schalkeju visoka pričakovanja, kar predvsem velja za domače prvenstvo.

Tudi klub je vselej v širšem krogu kandidatov za naslov prvaka. Vendar pa so nato vsi, ki imajo kakršnokoli povezavo z moštvom iz Gelsenkirchna, skoraj vsakič razočarani. In prav nič drugače ni niti v tekoči sezoni.

Schalke je bil ustanovljen leta 1904, v svoji zgodovini pa je osvojil sedem naslovov nemškega prvaka. Če veste, da je od zadnjega minilo že celih 57 let, potem je mogoče razumeti frustracije navijačev.

Knapi so se naslovu prvaka nazadnje približali v sezoni 2009/10, ko so za zmagovalcem Bayernom na drugem mestu zaostali pet točk.

Zdaj, dva kroga pred koncem sezone, na bundesligaški lestvici držijo šesto mesto. V zadnjih osmih nastopih pa so uspeli vknjižiti samo eno zmago.

Z nedeljskim porazom v Kölnu je kriza dosegla novo dno. Že prej je bilo jasno, da si Schalke ne bo zagotovil uvrstitve na katerega od mest, ki vodijo v ligo prvakov, zdaj pa mu grozi še neuvrstitev v ligo Europa.

Športni direktor Horst Heldt se je na trenutno stanje odzval tako, da je iz ekipe odstranil Kevina-Princea Boatenga in Sidneyja Sama, že prej pa je suspendiral Marca Högerja.

Navijačem je prekipelo, zato so se odločili, da bodo na nevzdržno stanje opozorili z bojkotom. Na jutrišnji domači tekmi s Paderbornom v prvem polčasu ne bodo navijali. Tudi ostale gledalce so pozvali naj se jim pri tem pridružijo.

Za zdaj še ni jasno, ali bodo svoje glasove in dlani uporabili v drugem polčasu, saj so zagrozili, da bo to v največji meri odvisno od predstave nogometašev v uvodnih 45 minutah.

Njihove odločitve pa so zelo veseli pri Paderbornu, ki nujno rabi točke v boju za obstanek. V gostujočem taboru pravijo, da bodo skušali izkoristiti razmere v domačem taboru in si z ugodnim rezultatom nekoliko olajšati življenje pred zadnjim krogom.

V zadnjih petih nastopih je Paderborn slavili dvakrat, v prvem letošnjem medsebojnem dvoboju pa se je Schalke na gostovanju veselil zmage z 2:1.