14.05.2015 21:12:51

Frankfurtu liga prvakinj

Nogometašice Frankfurta so zmagovalke ženske različice nogometne lige prvakov.

V velikem finalu v Berlinu so nogometašice iz Frankfurta z 2:1 premagale Paris Saint-Germain. Zmagoslavje domačih nogometašic je s tribun spremljala in zanje navijala nemška kanclerka Angela Merkel. Frankfurt je še četrtič osvojil naslov evropskih klubskih prvakinj.

Domače nogometašice so povedle z golom Celie Šašić, ki je zabila v polno v 32. minuti. Francozinje so si do konca polčasa priigrale izenačenje 1:1, ko je v 40. minuti nemško obrambo izigrala Marie-Laure Delie. Zmagoviti gol je v 90. minuti zabila Mandy Islacker.

Frankfurt je evropsko žensko klubsko prvenstvo dobil že v letih 2002, 2006 in 2008, takrat se je to tekmovanje še imenovalo UEFA ženski pokal.

V skupno štirinajstih izdajah tega tekmovanja so kar devetkrat slavili nemški klubi, lani in predlani so slavile nogometašice Wolfsburga.