01.05.2015 13:23:42

Od šestih zadetkov trije v lastno mrežo (video)

szi

Dvoboj Empolija in Napolija je bil v marsičem zelo nenavaden.

Za začetek, Empoli, ki je bil pred včerajšnjim obračunom proti favoriziranim Neapeljčanom šele na 17. mestu, se je veselil gladke, zanesljive zmage s 4:2. Napoli, ki se krčevito bori za tretje (ali drugo) mesto, ki na koncu sezone vodi v ligo prvakov, je bil namreč povsem neprepoznaven, varovanci Rafaela Beniteza niso prikazali niti približno podobne igre kot nekaj tekem poprej.

Kot drugo, Empoli je na petnajst minutni odmor odšel s prednostjo s 3:0, čeprav je še v 43. minuti vodil le z 1:0. In pa kot tretje, seveda najpomembnejše, tekma med Empolijem in Napolijem je bila nenavadna predvsem zato, ker so bili doseženi kar trije avtogoli. Dva so si zabili nogometaši Napolija (Britos in Albiol), enega pa nogometaši Empolija (Laurini).

Avtogola Britosa in Lurinija sta bila posledica zares velike smole, obakrat ju je namreč žoga zadela po posredovanju vratarja, avtogol Albiola pa je bil posledica tudi manjše nespretnosti Španca.

V posnetku si lahko pogledate vse gole in avtogole iz te tekme.