23.04.2015 23:26:42

Liga Europa: Italijani, Ukrajinci in Španci (video)

V polfinalu lige Europa bodo nastopili Fiorentina, Napoli, Dnipro in branilec naslova Sevilla.

Fiorentina je po neodločenem izidu v Kijevu pred svojimi navijači Dinamo odpravila z 2:0 in bo v petkovem žrebu čakala na zadnjega tekmeca, ki ji bo stal na poti do finala. Za goste je bila usodna končnica obeh polčasov. Najprej so v 40. minuti ostali brez izključenega Lensa, tri minute pozneje pa je njihovo mrežo načel Gomez, v četrti minuti sodniškega dodatka je njihovo usodo z drugim zadetkom zapečatil rezervist VargasJosip Iličić je srečanje spremljal s klopi.

Kar ni uspelo Kijevčanom, pa je uspelo drugemu ukrajinskemu predstavniku Dnipru. V dvoboju z Brugeem sta mreži mirovali 171 minut, nato pa je za veselje domačinov, ki so srečanje gostili v Kijevu, poskrbel Skahov

Sevilla je po domači zmagi nad Zenitom - bilo je 2:1 - svojo prednost v St. Peterburgu povišala že v šesti minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Bacca. Vendar se Rusi niso vdali, v 72. minuti so prek Hulka celo izenačili skupni rezultat na 3:3, in ko se je zdelo, da bosta ekipi igrali podaljšek, je za goste pet minut pred koncem zadel Gameiro in utišal stadion Petrovski.

Najlažje delo so imeli nogometaši Napolija, ki so v dvoboju z Wolfsburgom vse dvome o zmagovalcu odpravili že v Nemčiji. Neapeljčani so tam slavili s 4:1, nocoj je bila po dobri uri igre njihova prednost še višja, saj so z zadetkoma Callejona in Mertensa povedli z 2:0. Volkovi so nato v razmaku dveh minut zadeli dvakrat in se nekoliko bolj dostojno poslovili od mednarodnega prizorišča za sezono 2014/15.