25.03.2015 15:50:39

Liverpoolski dvojec s tremi tekmami prepovedi

Vodstvo angleške nogometne zveze je sprejelo odločitev o kazni liverpoolskega dvojca.

S tremi tekmami prepovedi igranja je zveza kaznovala slovaškega branilca Liverpoola Martina Škrtela, ki je na zadnji tekmi premier lige v enem od dvobojev pohodil vratarja Manchester Uniteda Davida De Geo.  Tridesetletnik je ob porazu Liverpoola (1:2) v nedeljo v enem od dvobojev v 95. minuti stopil na golen Španca. Ta se je vrgel na tla na žogo, čeprav je bila za Slovaka izgubljena, pa je stopil na nogo vratarja. Škrtel se je na kazen pritožil in razložil, da tega ni storil namenoma, vendar ga je FA kaznovala s tremi tekmami prepovedi igranja.

Trikrat ne bo smel igrati niti Gerrard, ki je po le 38 sekundah igre v drugem polčasu, takrat je tudi vstopil v igro, prejel rdeči karton zaradi prekrška nad Špancem Anderjem Herrero.

Slovaški branilec in kapetan soigralcem ne bosta pomagala na derbiju proti Arsenalu, manjkala bost še proti Newcastlu in v četrtfinalu pokala FA proti Blackburnu.