12.03.2015 23:10:45

Liga Europa: Jojo zadel in obdržal violo v igri (video)

Nocoj so bile odigrane prve tekme osmine finala lige Europa.

Na osmih obračunih smo videli šest zmag domačih ekip ter po en remi in zmago gostov.

Med tistimi klubi, ki se niso veselili zmage, so bili prav vsi trije s slovenskim pridihom. Inter je gostoval v Wolfsburgu in izgubil s 3:1. Čeprav so gostje z zadetkom Palacia povedli že v 6. minuti, so volkovi tekmo uspeli obrniti v svoj prid. Samir Handanović je srečanje spremljal s klopi.

V italijanskem dvoboju sta se pomerili Fiorentina in Roma. Dvoboj v Firencah so bolje začeli domačini, ki so povedli v 17. minuti. Pod zadetek pa se je podpisal Josip Iličić. Gostje so imeli po uri igre izjemno priložnost za izenačenje, a Ljajić ni izkoristil enajstmetrovke. Je pa zato v 77. minuti za 1:1 zadel Keita.

Gorenjski vezist je v igri ostal do 81. minute, ko ga je trener Vincenzo Montella zamenjal z Babacarjem. Jasmina Kurtića pa tokrat ni bilo v postavi firenške ekipe.

V španskem derbiju sta si nasproti stala Villarreal in Sevilla. Gostje so zelo blizu napredovanju, saj so slavili kar s 3:1. Mrežo rumene podmornice pa so načeli že v prvi minuti.

Za slovenske ljubitelje nogometa je veliko bolj pomemben podatek, da se je po dolgotrajni poškodbi (septembra so mu operirali koleno) v postavo Villarreala vrnil Bojan Jokić. Kranjčan sicer ni dobil priložnosti za igro, vendar pa se zdi, da tudi ta trenutek ni več daleč.