04.03.2015 22:45:04

Nemški pokal: Bayern izločil Omladiča

Kevin Kampl se je z Borussio veselil, Nik Omladič pa je bil nemočen na gostovanju pri Bayernu.

V torek je bila na sporedu prva polovica osmine finala nemškega pokala, na svoj račun pa sta prišla tudi dva kluba s slovenskim pridihom.

Napredovanja v četrtfinale se je lahko veselila Borussia iz Dortmunda. Kevin Kampl se je po trebušni gripi vrnil na klop za rezervne igralce, a ga trener Jürgen Klopp ni poslal v ogenj. Na srečanju z nemškim tretjeligašem Dynamom iz Dresdna je blestel Ciro Immobile, ki je v drugem polčasu dosegel edina dva zadetka na tekmi, zato pa je za nekaj skrbi v črno-rumenem taboru poskrbela poškodba prvega zvezdnika Marca Reusa, ki je moral igrišče zapustiti že v 25. minuti.

Za razliko od Kampla pa sta vseh 90 minuti odigrala Mišo Brečko in Dominic Maroh, vendar se je moral njun Köln posloviti od nadaljnjega tekmovanja. Freiburg je bil namreč pred svojimi gledalci boljši z 2:1. Od slovenskega dvojca se je v statistiko vpisal le Maroh, ki je zaradi spotikanja prejel rumeni karton.

BAYERN IZLOČIL OMLADIČA
Tekmo življenja je dočakal tudi slovenski vezist Nik Omladič. Celjan, igral je do 68. minute, je s svojim Braunschweigom dolgo povzročal preglavice nemškemu velikanu Bayernu, vodilna ekipa bundeslige pa je šele v zaključku prvega polčasa strla odpor drugoligaša. Končni izid 2:0 je v drugem polčasu postavil Mario Götze.

Napredovanja so se tako veselili Hoffenheim, Arminia Bielefeld, Bayern, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Borussia Mönchengladbach, Freiburg in Wolfsburg, žreb četrtfinalnih parov bo 8. marca, tekme pa bodo na sporedu 7. in 8. aprila.