jk
jk
02.03.2015 15:49:57

Bueno, muy bueno!* (video)

Štirje doseženi goli v 14-ih minutah. Dosežek na katerega bi bila še kako ponosna tudi Lionel Messi ali Cristiano Ronaldo. Omenjena nogometaša sicer ne potrebujeta tako izjemnega dosežka, da se znajdeta v soju medijskih žarometov, Alberto Bueno pa s čim manj izjemnim ne bi prerasel geografskega okvirja lokalnih medijev iz madridske četrti Vallecano.

Sobotno srečanje španske primere med Rayem Vallecanom in Levantejem na prvi pogled zares ni prinašalo ničesar, kar bi bilo omembe vredno v slovenskih medijih. Tekma ni odločala o ničemer, na njej ni zaigral noben nogometaš rojen v deželi pod Alpami, ne Rayo ne Levante pa ne spadata v kategorijo klubov, ki bi imela v naši deželi kakšno veliko skupino nogometnih privržencev. A tekmo bomo vseeno vzeli pod drobnogled oziroma bomo izpostavili nogometaša Raya Vallecana, ki je zablestel s štirimi doseženimi zadetki - Alberta Buena

Šestindvajsetletni napadalec je v razmaku vsega štirinajst minut štirikrat zatresel mrežo Levanteja, dosežek, kateremu težko najdemo primerjavo. Pa smo jo vendarle - Brazilec Bebeto je v sezoni 1996/1997 v majici Deportiva iz la Corune mrežo Albaceteja štirikrat zatresel v vsega šestih minutah, še trem nogometašem pa je v Španiji uspelo v krajšem razmiku doseči štiri gole, a to je bilo v časih, ko je bil nogomet še, v prenesenem pomenu, črno-bel.

Prvi trije zadetki Buena tvorijo klasični, popolni, standardni (uporabite pridevnik, ki vam je najbolj pri srcu) hat-trick, kar pomeni, da je en zadetek dosegel z glavo, drugega z desnico in tretjega z levico. V Španiji je to nazadnje uspelo ravno prej omenjenemu Ronaldu, ki se je s takšnim dosežkom proslavil januarja 2013 ob zmagi Reala s 4:0 proti Getafeju. Bueno je prvi nogometaš Raya, ki je na eni tekmi dosegel štiri gole.

Otrok madridskega Reala, ki ga je nogometna pot nato vodila v Valladolid, eno sezono pa je odigral tudi v Championshipu pri Derby Countyju, je na najlepši možen način kronal dobro formo, v kateri igra v zadnjem obdobju, z dvanajstimi prvenstvenimi goli se nahaja na 7. mestu prvenstvene lestvice strelcev. Zadetki kot posamezni deli četvorčka sicer niso nič posebnega, dosegel jih je v slogu, ki ga pogosto opisujemo kot slog Filippa Inzaghija - štirikrat se je znašel ob pravem času na pravem mestu.