27.02.2015 08:50:49

Take stvari se ne bi smele dogajati

Nogometaši Rome so se uvrstili v osmino finala evropske lige, potem ko so sinoči v Rotterdamu premagali Feyenoord z 2:1 (1:0); na prvi tekmi v italijanski prestolnici je bilo neodločeno 1:1.

Srečanje so zaznamovali neredi navijačev in prekinitev dvoboja v 55. minuti. Policija je med in po tekmi na različnih trgih v mestu prijela 42 izgrednikov.

Neredi med navijači so bili že na prvi tekmi teh dveh ekip v Rimu, na povratni tekmi pa je moral sodnik v 55. minuti prekiniti tekmo. Igralci so odšli v slačilnico, ker so navijači na zelenico metali raznorazne predmete, tudi veliko plastično banano in obenem žalili igralca Rome Gervinha, reprezentanta Slonokoščene obale. Roma je tedaj vodila z 1:0 po zadetku Adema Ljajića v sodniškem dodatku prvega polčasa.

Po desetih minutah se je tekma nadaljevala, Nizozemci pa so skoraj takoj nato izenačili po strelu Elvisa Manuja. Roma je ponovno povedla tri minute pozneje po golu Gervinha, kar je bil tudi končni izid.

"Take stvari se v športu ne bi smele dogajati. Navijači tudi niso pomagali svoji ekipi, ampak so ji škodovali. Poleg tega ne razumem rasističnih izpadov, saj so tudi v naši ekipi tekmovalci različnih narodnosti," je dejal trener Feyenoorda Fred Rutten.