10.02.2015 19:51:45

Zaradi dejanja soigralcev zajokal (video)

vszi

Nogometaši nemškega drugoligaša Uniona Berlina so s posebno gesto pokazali podporo svojemu soigralcu.

Pretekli konec tedna je v drugi nemški ligi Union Berlin prišel do nove zmage, ko je na domači zelenici z 2:1 ugnal Bochum. A ta zmaga ni bila v središču pozornosti tega dneva, pač pa gesta, s katero so domači nogometaši poskrbeli za solze soigralca Benjamina Köhlerja.

Slednji preživlja težke čase, saj so mu potem, ko se je ekipa pred kratkim vrnila s priprav v Španiji, diagnosticirali raka. Na pripravah je tožil nad bolečinami v trebuhu, pregledi v Nemčiji pa so 34-letnemu Berlinčanu v trebušni votlini našli maligni tumor. Šok je bil neznanski tako zanj, kot za vse njegove soigralce, klub, prijatelje in družino, ki mu bodo v prihodnje stali ob strani, kar so ta konec tedna jasno in glasno pokazali.

Klub je, takoj ko so izvedeli za rezultate preiskav, Köhlerju nemudoma ponudili podaljšanje pogodbe, tudi soigralci in seveda navijači pa so Bennyju na svoj način pokazali podporo.

vszi

Tekmo proti Bochumu so namreč v sedmi minuti prekinili, kar so nogometaši Berlina izkoristili na prav poseben način. Vsi, tudi ves trenerski štab, spremljevalno osebje in vodstvo kluba, so slekli drese in trenirke, pod katerimi so imeli oblečene majice s številko sedem, številko, ki jo pri Berlinu na dresu nosi Köhler.

Skupaj so nato objeti prišli do tribune, na kateri je v družbi sina in žene sedel Benjamin in pred to še razvili posebej narejen transparent, na katerem je pisalo "vztrajaj z jekleno voljo Benny."

S podobnim transparentom se Bennyju podporo pokazali tudi vsi navijači, ki so ga več minut pozdravljali s stoječimi ovacijami. Najbrž ni treba poudariti, da je bil Benjamin Köhler ob vseh teh dejanjih več kot le ganjen.