gv
gv
05.02.2015 10:23:01

Zvezdnika Reala na prisilni počitek

Madridski Real je moral na včerajšnji tekmi s Sevillo opraviti dve menjavi zaradi poškodb, krajšo pa je potegnil kolumbijski zvezdnik James Rodriguez, ki bo na stranskem tiru dva meseca.

Triidvajsetletni James Rodriguez je bil na včerajšnjem zaostalem obračunu iz 16. kroga španskega prvenstva eden ključnih mož za zmago domače ekipe nad Sevillo (2:1). Real je namreč po njegovi zaslugi v 12. minuti povedel z 1:0, petnajst minut zatem pa je moral Kolumbijec zaradi poškodbe desne noge zapustiti zelenico.

Podrobnejši pregledi po tekmi so razkrili, da si je napadalno usmerjeni vezist zlomil koščico na zunanjem delu desnega stopala. Zaradi tega bo še danes prestal operacijo, okrevanje pa naj bi trajalo približno dva meseca.

RAMOS ŠE POD VPRAŠAJEM, MARCELO BO IZPUSTIL DERBI
Real včeraj sicer ni imel sreče s poškodbami. Kmalu po začetku obračuna je moral zelenico na Santiagu Bernabeuu zapustiti tudi steber obrambe Sergio Ramos. Slednji je imel težave z zadnjo mečno mišico, v najslabšem primeru pa bo moral mirovati tri tedne. Poškodbi sta hud udarec za Real, saj se bo v soboto v madridskem derbiju v gosteh pomeril z Atleticom.

Za nameček bo moral pomemben obračun izpustiti še en stalni član začetne enajsterice, in sicer Marcelo, ki ne bo imel pravice nastopa zaradi kartonov, se pa zato v ekipo vrača prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo.