liz
01.02.2015 22:12:02

Ko udari Demba Ba (video)

V turškem prvenstvu so odigrali tekme 18. kroga.

Drugouvrščeni Bešiktraš se je na svojem stadionu precej mučil z Mersinom, ki ga najdemo v sredini prvenstvene lestvice.

Domačini so sicer povedli po pol ure igre, ko je v polno meril Sahan. V 61. minuti je gostom prek rezervista Kalogluja uspelo izid izenačiti.

Nato pa je na sceno stopil najboljši strelec črno-belih Demba Ba. Napadalec se je le štiri minute po izenačenju znašel v lepi priložnosti za zadetek, vendar je vratar Nikolaj Mihajlov njegov strel ubranil.

A sreča je bila več kot očitno na Senegalčevi strani, saj se je nato zgodilo nekaj, česar ni pričakoval praktično nihče. Ko je napadalec povsem nemočen ležal na tleh, se je žoga s precejšnjo hitrostjo odbila vanj in nato na začudenje vseh prisotnih končala v mreži - 2:1.

ODLIČNO VLOŽENIH ŠEST MILIJONOV
Devetindvajsetletni Ba se je v Istanbul preselil pred začetkom sezone iz Chelseaja, njegov prestop pa je Bešiktaš stal šest milijonov evrov. Turki nikoli niso obžalovali Senegalčevega nakupa, saj je ta za njih na 25 tekmah (v vseh tekmovanjih) dosegel že 19 zadetkov. Zadnji je bil deseti prvenstveni, ki je klubu prinesel tri točke.