02.02.2015 22:32:34

Primera division: Malaga jo je zagodla Valencii

Real, Barcelona in Atletico tudi letos bijejo troboj za naslov prvaka in vsi trije so v 21. krogu vknjižili zmago.

Kot prvi od treh protagonistov za naslov je šel v soboto v boj Real, ki je z odliko opravil svojo nalogo.

Real Sociedad je brez kaznovanega Cristiana Ronalda premagal s 4:1. Gostje so sicer že v prvi minuti povedli z 1:0, a vodstvo zadržali le dve minuti. Galaktiki so namreč takoj izenačili, na krilih razpoloženega Karima Benzemaja, ki je zadel dvakrat, pa prišli do visoke zmage.

Potem ko se je nogometašem Atletica med tednom stemnilo pred očmi in so na pokalni tekmi z Barco postregli z zares čudaškim obnašanjem (prednjačil je Arda Turan, ki je zalučal čevelj v sodnika; in nato za rojstni dan od soigralcev prejel torto v obliki čevlja!), jim bo prav gotovo dobro dela sobotna zmaga z Eibarjem.

Varovanci trenerja Diega Simeoneja so na gostovanju slavili s 3:1, odločitev o zmagovalcu je padla že v prvem polčasu, junak dvoboja pa je bil Mario Mandžukić, ki je prispeval dva zadetka. Enega je dosegel Antoine Griezmann. Fernando Torres pa je na klopi družbo delal Janu Oblaku.

BARCELONA KONČALA NIZ VILLARREALA
Barcelona je v nedeljo po "krvavi bitki" z "divjim" Atleticom gostila Villarreal. Bojana Jokića tudi tokrat ni bilo v postavi rumene podmornice. Gostje so prišli povsem neobremenjeni, saj v katalonski prestolnici niso imeli česa izgubiti.

Poleg tega je bila pred tem dvobojem za njimi serija štirih zmag (v vseh tekmovanjih) brez prejetega zadetka, zadnji ligaški poraz pa so doživeli pred tremi meseci.

Da je morala v moštvu res visoka, je potrdil tudi vodilni zadetek v 30. minuti. Prednost Villarreala je ob koncu prvega polčasa izničil Neymar, a je bilo že kmalu po vrnitvi iz slačilnic gosujoče moštvo spet v rezultatski prednosti. Po Čeriševu je za rumene zadel še Vietto.

V naslednjih petih minutah pa je prišlo do odločitve. Za Barco sta zadela Rafinha in Messi ter izid obrnila v prid katalonskega velikana. Čeprav je bilo do konca še 35 minut, pa se izid ni več spremenil in točke so ostale na stadionu Camp Nou.

Za konec sta se v ponedeljek pomerili še Malaga in Valencia, sklepno dejanje pa je pripadlo gostiteljem iz južnega dela Španije. Valencia je tako izgubila pomembne tri točke v boju za tretje mesto, Atletico jih ima zdaj že šest več, vmes pa je še Sevilla, ki ima še eno tekmo v dobrem. Edini zadetek na srečanju je že v prvem polčasu dosegel domači napadalec Samu Castillejo.

21. KROG ŠPANSKEGA PRVENSTVA

RAYO VALLECANO - DEPORTIVO 1:2 (1:1)
0:1 Borges (10), 1:1 Bueno (20), 1:2 Borges (72, enajstmetrovka)

REAL MADRID - REAL SOCIEDAD 4:1 (2:1)
0:1 Eustondo (1), 1:1 Rodriguez (3), 2:1 Ramos (37), 3:1 Benzema (52), 4:1 Benzema (76)

EIBAR - ATLETICO 1:3 (0:3)
0:1 Griezmann (7), 0:2 Mandžukić (23), 0:3 Mandžukić (25), 1:3 Piovaccari (89)

SEVILLA - ESPANYOL 3:2 (2:1)
0:1 Stuani (15, enajstmetrovka), 1:1 Figueiras (26), 2:1 Vitolo (35), 2:2 Sanchez (77), 3:2 Aspas (89)

BARCELONA - VILLARREAL 3:2 (1:1)
0:1 Čerišev (30), 1:1 Neymar (45), 1:2 Vietto (51), 2:2 Rafinha (53), 3:2 Messi (55)

MALAGA - VALENCIA 1:0 (1:0)
1:0 Castillejo (25)