liz
27.01.2015 23:25:11

Ivanović Chelseaju priigral finale (video)

Nocoj smo videli dva zelo zanimiva obračuna v pokalnih tekmovanjih.

V polfinalu angleškega ligaškega pokala sta si nasproti stala Chelsea in Liverpool. Prvi polčas dvoboja, ki sta ga tekmeca odigrala pred sedmimi dnevi na stadionu Anfield, se je končal z izidom 1:1.

Danes pa gledalci na Stamford Bridgeu po devetdesetih minutah niso videli zadetka. Ker sta se obe srečanji končali z neodločenim rezultatom, sta morali ekipi odigrati podaljšek. V tem tekmovanju namreč ne velja pravilo zadetka v gosteh (to stopi v veljavo samo v primeru, ko je izid tudi po podaljšku neodločen). Nocoj je vendarle prišlo do odločitve brez tega pravila, saj je v 94. minuti za modre zadel Branislav Ivanović in svoji ekipi priigral finale.

Ta bo 1. marca odigran na londonskem Wembleyju, s kom se bodo varovanci trenerja Joseja Mourinha tam pomerili, pa bo znano jutri.

V drugem polfinalu nastopata Tottenham in tretjeligaš Sheffield Wednesday. Prvo srečanje v Londonu je premierligaš (z veliko težavami) dobil z 1:0, tako da se v Sheffieldu obeta zelo zanimiv obračun.

NOV PORAZ MILANA, INZAGHI OSTAJA
V četrtfinalu italijanskega pokala sta se pomerila Milan in Lazio, tudi njun drugi medsebojni dvoboj v štirih dneh pa so v svojo korist odločili Rimljani. Po sobotni domači zmagi s 3:1, so danes slavili še v lombardijski prestolnici.

Tokrat so bili boljši z izidom 1:0, edini zadetek na tekmi pa je dosegel Argentinec Lucas Biglia, ki je v 38. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko. Nebeško-modri so ob koncu prvega dela igre celo ostali z igralcem manj v polju, saj je bil izključen Lorik Cana. Albanec je v razmaku petih minut prejel dva rumena kartona in moral predčasno pod prho.

Varovanci trenerja Filippa Inzaghija v drugem polčasu številčne premoči niso izkoristili in so se poslovili od tekmovanja. Enainštiridesetletnemu strokovnjaku se zaradi slabih rezultatov že nekaj časa maje stolček, zato so mnogi mislili, da bo po izpadu iz pokala dobil nogo.

Vendar pa se to ni zgodilo, lastnik kluba Silvio Berlusconi je namreč po srečanju poklical direktorja Adiana Gallianija in mu v telefonskem pogovoru dejal, da Inzaghi ostaja šef strokovnega štaba rdeče-črnih.

Ti preživljajo res težke čase, saj so v zadnjih šestih nastopih (v vseh tekmovanjih) slavili samo enkrat, današnji poraz pa je že tretji zaporedni.