24.01.2015 22:38:56

Namesto zadetka poškodba (video)

vszi

Nogometaši Lazia so v derbiju italijanskega prvenstva s 3:1 ugnali znova nebogljeni Milan, tekme pa si po dobrem ne bo zapomnil srbski napadalec Filip Đorđević.

Najboljši strelec Rimljanov v tej sezoni je tokratni dvoboj začel na klopi za rezervne nogometaše, v igro pa je prišel v 74. minuti, ko je zamenjal Miroslava Kloseja, ki je zabil drugi zadetek za Lazio in podal pri prvem. Srbski reprezentant pa je v igri preživel vsega sedem minut.

V 81. minuti se je namreč Đorđević poškodoval. In to na kakšen način! Po odlični podaji Antonia Candreve je imel na nekje 11 metrih od gola odlično priložnost, da žogo potisne v praktično prazna vrata, toda streljal je tako nerodno, da je skorajda povsem zgrešil žogo in se pri tem poškodoval. Na srečo Lazia je bil bolj priseben od Srba Marco Parolo, ki je Đorđevićevo zgrešeno žogo pospravil v mrežo, toda trener Rimljanov Stefano Pioli nad vsem skupaj zagotovo ni mogel biti preveč zadovoljen.

Đorđević je namreč v bolečinah zapustil igrišče, njegova poškodba pa se na prvi pogled zdi vse prej kot nedolžna. Akcijo, v kateri se je poškodoval Srb, si lahko ogledate v priloženem videoposnetku.

Sicer pa je na obračunu med Laziem in Milanom prišlo tudi do manjšega incidenta, za katerega je poskrbel zmeraj kontroverzni Philippe Mexes. Ekscentrični francoski branilec je bil zaradi nemoči svoje ekipe zelo jezen, svoje nezadovoljstvo pa je izrazil na izjemno neprimeren način. Napadel je rimskega kapetana Stefana Maurija in si prislužil predčasno pot pod prho. Rdeči karton Francoza si lahko ogledate v drugem posnetku.