11.01.2015 12:12:26

Iran pričakovo, visok poraz Katarja

Iran je na azijskem nogometnem prvenstvu v Avstraliji v prvem krogu predtekmovalne skupine C premagal Bahrajn z 2:0 (1:0). Združeni arabski emirati so v isti skupini visoko, s 4:1 (1:1), premagali Katar.

Iran je v Melbournu proti Bahrajnu povedel v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, ko je bil uspešen Ehsan Haji Safi. Končni izid je postavil Masoud Shojaei (71.). Iran je po ratingu najboljša azijska reprezentanca in se nadeja, da bo po 39 letih vnovič osvojila naslov, četrtega po vrsti.

V Canberri so povedli Kuvajtčani prek Ibrahima Halfana v 23. minuti. Ahmed Halil je v 36. minuti izenačil, ter v 52. minuti poskrbel za vodstvo ZAE. Naslednja dva gola je zabil Ali Mabkhout (56. in 89.) ter zapečatil usodo Katarja.

IZIDA
1. krog - skupina C: Melbourne: Iran - Bahrajn 2:0 (1:0) Canberra: Združeni arabski emirati - Katar 4:1 (1:1)