Real prekinil niz, a ni šlo zares

vszi

V Dubaju sta se danes na prijateljski tekmi pomerila Real iz Madrida in Milan.

Glede na to, kako dobro je šlo Madridčanom v letu, ki se končuje, in kako skoraj obratno je stanje pri Milančanih, je bilo pričakovati, da bodo na prijateljskem srečanju v Združenih arabskih emiratih Španci premagali italijansko moštvo.

A tokrat so se aktualni klubski prvaki obrisali pod nosom, saj so jih rdeče-črni z zelo dobro igro premagali s 4:2. Real in Milan sta nastopila v praktično popolni postavi, a tokrat prvi v slačilnico niso odšli dobre volje.

Med strelce se je spet vpisal Cristiano Ronaldo, ki je v 35. minuti razpolovil vodstvo Milančanov, za katerega sta poskrbela Jeremy Menez (24. minuta) in El Shaarawy (31.), a Portugalec v drugem polčasu ni več stopil na zelenico.

Oba trenerja Carlo Ancelotti in Filippo Inzaghi sta namreč pred drugim delom tekme precej prevetrila postavo, boljše pa so se menjave obrestovale Inzaghiju.

Za vodstvo Milana s 3:1 je sicer s svojim drugim zadetkom v 48. minuti poskrbel El Shaarawy (ta igro je nato zapustil v 69. minuti), za prednost s +3 pa je v 73. minuti zadel še Gianpaolo Pazzini.
Zadnji zadetek je vseeno dosegel madridski kraljevi klub, Karim Benzema pa je v 84. minuti končni izid postavil z uspešno izvedeno enajstmetrovko.

Realov niz 22. zaporednih zmag se je tako končal, čeprav seveda ni šlo za tekmo, ki bi kakorkoli štela.

Oba kluba se v Dubaju mudita, saj ju je tja povabil njun sponzor Emirates, ki je hkrati poskrbel, da se je vsem to zelo splačalo. Nogometaši bodo po tej tekmi zdaj lahko dva dni uživali, potem pa bosta obe moštvi na prizorišču opravili še nekajdnevne priprave.