am
am
21.12.2014 23:07:52

Če bi bil tenis, bi sledila podaljšana igra

Nekoliko je bilo še treba počakati, a zdaj je jasno, da sta najbolj izjemno tekmo tega konca tedna odigrala španska drugoligaša Numancia in Lugo.

Nogomet lahko prinese vse mogoče, zato ni veljalo delati vnaprejšnjih zaključkov. A zdaj, ko so za nami vse tekme zadnjega pravega ligaškega konca tedna v tem koledarskem letu, so stvari kristalno jasne. Neverjetnemu trilerju, ki se je končal z neverjetnim izidom 6:6, se nobeno srečanje ni niti približalo.

Ko sta Numancia in Lugo prvi polčas dvoboja v okviru španske segunde division odigrala z rezultatom 1:1, si nihče ni mislil, da se bo na tej tekmi pisala zgodovina. A drugi polčas je prinesel natanko to. Prinesel je dodatnih deset zadetkov in razplet, ki si ga preprosto ni bilo mogoče zamisliti.

Lugo je najprej na gostovanju v mestu Soria povedel s 3:1 in marsikdo bi lahko sklepal, da si je priigral odločilno prednost. A bili smo še tako zelo daleč od konca. Celo ko je Numancia prišla na 2:3 in je Lugo odšel na 4:2, smo bili šele na polovici vseh doseženih zadetkov. Da, na polovici.

Domačemu moštvu je še uspelo znižati na 3:4, nato pa je prejelo dodatna dva zadetka, in ko je v 84 minuto vstopilo z neverjetnih 3:6, so se stvari resnično zdele jasne. Seveda je bila slutnja tudi tokrat napačna. V omenjeni minuti je namčre padel zadetek za 4:6, nato pa v sodniškem podaljšku ob divji podpori gledalcev še dva.

Če bi bil to tenis, bi ob izidu 6:6 seveda igrali podaljšano igro oziroma tako imenovani tie-break. Tako pa sta se moštvi razšli z neodločenim izidom, vsako je vknjižilo po točko, zadovoljstvo pa je bilo kajpak večje na strani Numancie. Toda ... "Bili smo del zgodovine, in čeprav smo zapravili zmago, se počutimo drugače, kot če bi šlo za običajno tekmo," so v en glas priznali gostje.