20.12.2014 20:05:35

Novozelandci tretji na svetu

Novozelandski Auckland City je osvojil tretje mesto na klubskem svetovnem prvenstvu v Maroku, potem ko je v malem finalu v Marakešu po streljanju enajstmetrovk premagal mehiški Cruz Azul s 4:2. Po rednem delu je bilo 1:1.

Novozelandce je v vodstvo popeljal Ryan de Vries ob koncu prvega polčasa, Mehičani so izenačili v 57. minuti prek Joaa Rojasa. Pri streljanju kazenskih strelov so bili natančnejši predstavniki Oceanije, odločilnega je zadel Nigerijec Sanni Issa. Mauro Formica, nekdaj igralec Blackburna in Palerma, in Ismael Valadez sta bila nenatančna pri Cruzu Azulu.

Končno peto mesto so v sredo osvojili nogometaši Setifa. Po izvajanju enajstmetrovk so premagali West Sydney Wanderers s 5:4. Po rednem delu se je tekma končala z 2:2.

Ob 20.30 bo na sporedu še veliki finale, v katerem so boste pomerila evropski prvak Real Madrid in južnoameriški prvak San Lorenzo.