13.12.2014 23:13:15

Real se bo v polfinalu pomeril z Mehičani

Mehiška nogometna ekipa Cruz Azul je zadnji polfinalist klubskega svetovnega prvenstva, ki se odvija v Maroku.

Cruz Azul je danes v Rabatu po podaljšku s 3:1 (0:0) premagal Western Sydney Wanderers in se uvrstil v torkov polfinale proti madridskemu Realu. Auckland City je v današnjem prvem četrtfinalu z 1:0 (0:0) premagal Setif.

Cruz Azul je danes izkoristil predvsem terensko premoč na igrišču. Kljub slabšemu začetku, so Mehičani v drugem delu tekme in podaljšku izkoristili dva rdeča kartona avstralske ekipe in ob terenski premoči na igrišču vknjižili preboj v polfinale.

Ekipo Wanderers je v 65. minuti v vodstvo najprej popeljal Iacopo La Roca, Cruz Azul pa je nato v 89. minuti izenačil preko Gerarda Torrada, ki je bil uspešen z enajstih metrov. V podaljšku so ob dveh igralcih več na igrišču pokazali Mehičani, ki so preko Huga Pavoneja v 108. minuti povišali na 2:1, nato pa iz nove enajstmetrovke v 118. minuti, ko je še drugič na tekmi zadel Torrado, postavili končni izid drugega četrtfinala. Cruz Azul zdaj v polfinalu čaka prvi favorit za končno zmago, madridski Real.

V prvem četrtfinalu dneva je novozelandski nogometni klub Auckland City po današnji zmagi z 1:0 nad zmagovalcem afriške lige prvakov, alžirskim Ententejem Setifom v Rabatu napredoval v polfinale tekmovanja, kjer se bo v sredo v Marakešu pomeril z zmagovalcem pokala libertadores, argentinskim San Lorenzom. Edini gol na tekmi je v 52. minuti dosegel John Irving.

Finale bo na sporedu 20. decembra v Marakešu.