Krvave enajstmetrovke (video)

vszi

Naslednji posnetek vas bo nasmejal do solz.

Ljudje, ki so si spodnji posnetek že ogledali, mu pravijo najboljši vseh časov. Mogoče malce vseeno pretirano, vendar pa lahko brez težav zapišemo, da gre za enega najboljših posnetkov izvajanja kazenskih strelov v nogometu vseh časov.

Do streljanja enajstmetrovk je prišlo na tekmi med moštvoma Yale Bulldogs in The North Carolina Tar Heels, ki se je po rednem delu oziroma podaljških končala z 2:2.

Prva zvezda te tekme je bil vratar Bulldogsov, ki se je izkazal z junaštvom. Ta je vseh pet enajstmetrovk namreč obranil z obrazom, ki je iz minute v minuto postajal bolj zatečen, okrvavljen, tudi njegovim zobem pa se ni godilo dobro, kaj šele nosu.

Prišlo je celo tako daleč, da je čuvaj mreže padel v nezavest (in to večkrat) in ga je zdravnik takega odvlekel z zelenice. A še vedno se je vsakič vrnil pred mrežo, čeprav je v tako slabem stanju, da so mu soigralci pred gol prinesli tudi stol, žoga pa ga je v obraz zadela prav vsakič, ko je poletela proti njemu.

Ne zgražajte se preveč nad krutostjo, naj vas pomirimo, vse to je le skeč, ki so ga posneli umetniki podjetja Studio C na čelu z producentom Scottom Sterlingom in z njim že dosegli svetovno slavo. V le nekaj dneh si ga je na youtubu ogledalo več pol milijona gledalcev, ki so se, kot rečeno, nasmejali tudi do solz.