14.11.2014 17:35:08

Mancini novi Handanovićev in Krhinov trener

V milanskem Interju prišlo do menjave na trenerskem mestu.

Walter Mazzarri vodenje prve ekipe prepušča Robertu Manciniju, ki je Milančane vodil že med letoma 2004 in 2008. Člana Interja sta tudi slovenska nogometaša Samir Handanović, reprezentančni vratar, in Rene Krhin.

Triinpetdesetletni Mazzarri je ekipo vodil leto in pol ter z njo lani v serie A osvojil peto mesto ter ekipo s tem pripeljal tudi v evropski pokal. Slabši je bil uvod v letošnjo sezono, v kateri je Interjeva zasedba na 11 tekmah osvojila vsega 16 točk in je šele na devetem mestu prvenstvene razpredelnice.

Po poročanju italijanskih medijev je bil z dosežki nezadovoljen indonezijski predsednik kluba Erick Thohir, vsi pa so pričakovali, da bo uprava z menjavo počakala vsaj do mestnega derbija 23. novembra z Milanom.

Mazzarrija bo  zamenjal 49-letni Mancini, ki je nazadnje vodil carigrajski Galatasaray, poleti pa je bil tudi med kandidati za italijanskega selektorja. Mancini se tako vrača v Milano, kjer je pred leti z ekipo že osvojil prvenstvo, pokal in superpokal.