10.11.2014 15:18:07

Pozor, dihur na igrišču

vszi

Zmaga PSV-ja nad Hercalesom v nizozemskem prvenstvu ne bi bila nič posebnega, če srečanja v prvem polčasu na bi prekinil kosmat vsiljivec.

Osnovno poročilo s tekme pravi, da se je favorizirani PSV precej namučil in šele ob koncu srečanja prišel do načrtovane zmage. Slavil je z izidom 2:1, tekma pa ne bi bila deležna mednarodne pozornosti, če ne bi prišlo do nenavadne prekinitve, katere posnetek vam posredujemo tudi na tem mestu.

Tekla je 19. minuta, ko je glavni sodnik po posredovanju stranskega delivca pravice zapiskal v piščalko in tekmo prekinil zaradi vdora dihurja, ki je z veliko hitrostjo tekal po igrišču in na vsak način skušal najti izhod. Nogometašem sprva ni bilo jasno, kaj se dogaja, nato pa so v smehu pospremili razplet.

Potem ko je bila v nekaj poskusih neuspešna, se je živalci končno posrečilo, glede na sloves te živalske vrste pa nikomur ni prišlo niti na misel, da bi ji pri tem pomagal. Ne gre le za pregovorni smrad, dihur lahko tudi pošteno ugrizne, kar je pred leti ob podobnem udoru eden od nogometašev že lahko občutil.