gv
gv
27.10.2014 22:22:10

Guardioli grozi kazen

Trener Bayerna Pep Guardiola si je na včerajšnji tekmi v Mönchengladbachu privoščil neprimerno gesto, zaradi česar mu grozi kazen.

Včerajšnji derbi med vodilnima ekipama nemškega prvenstva se je končal z 0:0, več nezadovoljstva pa je bilo zaznati v taboru gostujoče ekipe. Tako so v zadnjih minutah srečanja živci popustili tudi Kataloncu na klopi Bayerna Pepu Guardioli, ki je skušal pridobiti nekaj dragocenih minut s protestiranjem pri četrti sodnici.

Ob tem naj bi izrekel nekaj neprimernih besed in govoril v povišanem tonu, sodnica Bibiana Steinhaus pa ga je poslal nazaj na svoje mesto. Toda Guardiola se je hitro vrnil nazaj in jo v znak opravičila objel, tukaj pa nastopi težava, saj je kakršenkoli stik z uradnimi osebami prepovedan. Sodniki ga kljub temu niso poslali na tribuno, zato pa bo zdaj primer podrobno preučila še nemška nogometna zveza, ki ga na podlagi tega prekrška lahko tudi suspendira.

"Pokazal je premalo spoštovanja do sodnice. Izgledalo je, kot da jo je želel povabiti na zmenek, še dobro, da se je Bibiana odzvala tako, kot se je," je dejal nekdanji trener Borussie Ewald Lienen, glavni akter Guardiola pa je po tekmi v svoj zagovor povedal: "Želel sem pridobiti nekaj minut, ampak je odvrnila, da to ne bo mogoče."