26.10.2014 23:10:53

Ligue 1: Konec niza Marseilla in pet zadetkov Eduarda

Vrhunec enajstega kroga francoskega prvenstva je bil na sporedu v Lyonu, kjer pa se je končal izjemen niz Marseilla.

Najvišjo zmago so v tem krogu zabeležili nogometaši Nice, ki so s kar 7:2 v gosteh ugnali Guingamp, toda srečanje si bo marsikdo zapomnil po dosežku vezista gostujoče ekipe Carlosa Eduarda. Slednji je namreč dosegel kar pet zadetkov! Trem iz prvega polčasa, je nato dodal še dva v drugem.

Vodilna ekipa iz Marseilla je v enajstem krogu naskakovala deveto zaporedno zmago, a je morala na koncu priznati premoč Lyonu. Gostitelji so bili boljši z 1:0, edini zadetek na srečanju pa je v 65. minuti dosegel Yoann Gourcuff. Toda za varovance Marcela Bielse ta poraz ni nobena tragedija, saj imajo še naprej lepo prednost pred najbližjimi zasledovalci, kot vodilni pa bodo dočakali tudi gostovanje v 13. krogu pri največjemu favoritu za končni naslov PSG-ju.

Včeraj je v popoldanskih urah na zelenico stopil tudi PSG, ki je v boju za drugo mesto prepričljivo opravil z Bordeauxom. Parižani, pri katerih manjka prvi zvezdnik Zlatan Ibrahimović, so se tako vodilnemu Marseillu približali na štiri točke zaostanka.

V petek je Lens v Toulouse prišel kot zadnjeuvrščeno moštvo, a to se na igrišču ni poznalo. Gostje so v prve pol ure zadeli dvakrat in srečanje mirno pripeljali do konca. To je bila njihova tretja zmaga v sezoni, s katero so zapustili dno lestvice.

11. krog francoskega prvenstva

TOULOUSE  LENS 0:2 (0:2)
0:1 El Jadeyaoui (12), 0:2 Bourigeaud (28)

PSG – BORDEAUX 3:0 (1:0)
1:0 Lucas (45+3, enajstmetrovka), 2:0 Lucas (50, enajstmetrovka), 3:0 Lavezzi (81)

BASTIA – MONACO 1:3 (1:1)
0:1 Germain (5), 1:1 Maboulou (21), 1:2 Kondogbia (78), 1:3 Ferreira (84)

CAEN – LORIENT 2:1 (1:1)
1:0 Nangis (3), 1:1 Ayew (24, enajstmetrovka), 2:1 Duhamel (53, enajstmetrovka)

EVIAN – NANTES 0:2 (0:1)
0:1 Veretout (42, enajstmetrovka), 0:2 Bammou (75)

REIMS – MONTPELLIER 1:0 (0:0)
1:0 Moukandjo (90)

RENNES – LILLE 2:0 (0:0)
1:0 Habibou (47), 2:0 Doucoure (55)

GUINGAMP – NICE 2:7 (1:4)
1:0 Beauvue (8), 1:1 Eduardo (12), 1:2 Eduardo (26), 1:3 Eduardo (43), 1:4 Plea (45+1), 1:5 Eduardo (51), 1:6 Eduardo (65), 2:6 Schwartz (71), 2:7 Bautheac (72)

ST. ETIENNE – METZ 1:0 (0:0)
1:0 Gradel (74)

LYON – MARSEILLE 1:0 (0:0)
1:0 Gourcuff (65)