01.09.2014 00:33:03

Serie A: Milan začel z zmago

Za nami je prvi krog italijanske serie A, glavni favorit za osvojitev scudetta Juventus je zmagal, tudi njegovi največji rivali Roma, Napoli in Milan so osvojili vse tri točke, Inter, ki prav tako sodi v širši krog favoritov, pa je le remiziral proti Torinu.

Milan je odlično krenil v novo sezono, na domačem igrišču je s 3:1 premagal Lazio. Varovanci trenerja Pippa Inzaghija so bili boljši skozi ves dvoboj, že v sedmi minuti pa so prešli v vodstvo, ko je po podaji Ignazia Abateja v polno meril Keisuke Honda. V drugem polčasu je vodstvo povišal Sulley Muntari, tretji zadetek za rdeče-črne pa je iz enajstmetrovke dosegel Jeremy Menez. Lazio je uspel preko avtogola Alexa izid znižati, v 94. minuti pa so imeli na voljo tudi enajstmetrovko, ki jo je zastreljal Antonio Candreva

Uvodni dvoboj je bil odigran v soboto v Veroni, kjer se je "slovenski" Chievo, za katerega igrajo Valter Birsa, Boštjan Cesar, Dejan Lazarević in Gregor Sorčan, pomeril z aktualnim prvakom Juventusom. Gostje so slavili z 1:0, edini zadetek na srečanju je dosegel domači branilec Cristiano Biraghi. Od Slovencev sta bila od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga na zelenici Birsa in Cesar, med tem ko je Lazarević srečanje spremljal s klopi.

Zvečer je bila na sporedu še ena tekma s slovenskim pridihom. V Rimu sta se pomerila tamkajšnja Roma in Fiorentina Josipa Iličića. Slednji je v igro vstopil v 35. minuti, takrat je na semaforju kazalo že 1:0, v 93. pa je zmago Rome potrdil Gervinho.

Inter, katerega člani so Samir Handanović, Rene Krhin in Vid Belec, je gostoval v Torinu, tekma se je končala z 0:0, Samir Handanović pa je v 20. minuti ubranil enajstmetrovko. Rene Krhin je tekmo presedel na klopi za rezervne igralce, Vid Belec pa je danes odšel na posodo v turški Konyaspor

Od preostalih Slovencev so bili na delu tudi Siniša Anđelković, ki je s Palermom doma remiziral proti Sampdoria, Luka Kranjc je ob domači zmagi Cesene proti Parmi v igro vstopil v 88. minuti, Jasmin Kurtić, ki je blizu odhoda iz Sassuola pa za tega italijanskega prvoligaša ni zaigral.

1. krog serie A

CHIEVO - JUVENTUS 0:1 (0:1)
0:1 Biraghi (7, avtogol)

ROMA - FIORENTINA 2:0 (1:0)
1:0 Nainggolan (28), 2:0 Gervinho (93)

MILAN - LAZIO 3:1 (1:0)
1:0 Honda (7), 2:0 Muntari (56), 3:0 Menez (64, enajstmetrovka), 3:1 Alex (67, avtogol)

ATALANTA - VERONA 0:0 (0:0)

CESENA - PARMA 1:0 (1:0)
1:0 Rodriguez (38)

GENOA - NAPOLI 1:2 (1:1)
0:1 Callejon (3), 1:1 Pinilla (40), 2:1 de Guzman (95)

PALERMO - SAMPDORIA 1:1 (1:0)
1:0 Dyballa (7), 1:1 Gastaldello (91)

SASSULO - CAGLIARI 1:1 (1:1)