rb
28.08.2014 23:10:53

Kek naposled dočakal maščevanje

Mariborski strokovnjak z Rijeko znova v skupinskem delu lige Europa.

Kvarner spet slavi, nogometaši Rijeke bodo še drugo leto zapored igrali v skupinskem delu lige Europa. Matjaž Kek in njegovi varovanci so bili za vnovično jesen na mednarodnem prizorišču boljši od Šerifa, ki so ga premagali s skupnim izidom 4:0. Pred svojimi navijači so zmagali z 1:0, v Tiraspolu so slavili s kar 3:0. Dvoboj je bil tako rekoč odločen že v 29. minuti, ko je Moreira zatresel lastno mrežo, v nadaljevanju sta bila uspešna Kramarić in Moises.

"Seveda sem zadovoljen. Vseh 180 minut smo bili boljši, gole smo dosegli v pravem trenutku. Igrali smo pametno in nadzirali potek dogodkov,« je po še enem velikem uspehu povedal Matjaž Kek in pristavil: »Z Mariborom sem izgubil proti moldavskemu Zimbruju, dolgo sem čakal na tole maščevanje. Hvala igralcem Rijeke, da so mi ga privoščili."

Miral Samardžić je v dresu Rijeke proti svojemu nekdanjemu klubu odigral vso tekmo, Goran Cvijanović je prišel na igrišče v 81. minuti.