gv
03.08.2014 08:29:43

109.318 jih je videlo zmago Uniteda

vszi

Manchester United in Real Madrid sta se ponoči v sklopu prijateljskega turnirja pomerila v Michiganu, kar 109.318 gledalcev pa je videlo zmago Uniteda.

Kljub temu, da je šlo le za prijateljski obračun, se je na štadionu v Michiganu zbrala rekordna množica gledalcev. V ZDA je bil to namreč najbolj obiskan obračun nogometne tekme v zgodovini, prejšnji rekord pa bil postavljen leta 1984, ko je v finalu olimpijskega turnirja Francija pred 101.799 gledalci v Kaliforniji premagala Brazilijo.

Srečanje se je sicer končalo z zmago Manchester Uniteda s 3:1. V 21. minuti je rdeče vrage v vodstvo popeljal Ashley Young, v 27. je iz najstrožje kazni izenačil Gareth Bale, deset minut kasneje pa je bil še enkrat uspešen Young. Končni izid je v 80. minuti postavil Javi Hernandez.

Poleg zanimive tekme so vsi nestrpno čakali tudi na nastop prvega zvezdnika Cristiana Ronalda. In ga tudi dočakali. Portugalec je v igro vstopil v 75. minuti, vsak njegov stik z žogo pa je navdušena množica glasno pozdravila.