24.07.2014 22:26:18

Koper in Gorica izpadla

Oba preostala slovenska predstavnika v kvalifikacijah za ligo Europa, sta nocoj izpadla.

Če izpad Gorice ni nikakršno presenečenje, saj so na prvi tekmi proti Moldeju izgubili s kar 4:1 - povratni obračun se je končal z 1:1 - je izpad Kopra nepričakovan.

Koprčani so na prvi tekmi v Bakuju proti Nefčiju odigrali odlično in slavili z 2:1, na povratnem obračunu pa so se predstavili v veliko slabši luči. Kdo ve, kako bi se tekma končala, če Jaka Štromajer pri vodstvu Nefčija z 1:0 takoj na začetku drugega polčasa ne bi naredil velike neumnosti in dobil rdeči karton. Toda naredil jo je, Koper je igral cel drugi polčas z igralcem manj in na koncu prejel še drugi zadetek.

Treba je poudariti, da Koprčani nocoj zares niso imeli sreče, v izdihljajih tekme so si priigrali dve odlični priložnosti, a najprej je Pučko v zelo obetavni situaciji slabo sprejel žogo, v 94. minuti pa je Galešić zadel še okvir vrat.

Koper 0:2 Nefči
0:1 Seyidov (24), 0:2 Carlos (84)
Rdeči karton: Štromajer (51)

Gorica 1:1 Molde
0:1 Agnales (49), 1:1 Jogan (63)
Rdeči karton: Vetrih (77)