03.10.2024 21:34:16

Domžalčani strli odpor Podčetrtka

alesfevzer.com

Košarkarji Kansai Heliosa so v 2. krogu lige OTP banka premagali Terme Olimia Podčetrtek z 72:67 (25:14, 36:35, 57:44).

Domači košarkarji so uvodoma imeli vajeti igre v svojih rokah. Prvo četrtino so končali z lepo prednostjo enajstih točk (25:14), nato pa so gosti iz Podčetrtka vzpostavili ravnotežje na parketu in v 18. minuti po trojki Aleksandra Stoimenova povedli s 33:31.

Izbranci domačega trenerja Jureta Močnika so v začetku druge polovice tekme zaigrali sijajno. V 25. minuti so si priigrali 12 točk naskoka (51:39), tretjo četrtino pa končali z vodstvom 13 točk (57:44).

V zadnjih desetih minutah niso popustili, tekmece iz Štajerske so vseskozi imeli pod nadzorom, po drugi zmagi in nepolnem krogu so tudi prevzeli vodstvo v državnem prvenstvu.

Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Sreten Knežević s 15 točkami, kapetan Blaž Mahkovic pa je 12 točkam dodal še 11 podaj in šest skokov.

Pri gostih je Joshua Chandler Thompson dosegel 22 točk, osem skokov in sedem asistenc, Dalibor Đapa pa 18 točk.

Ekipa iz Podčetrtka bo v prihodnjem krogu gostovala pri Iliriji (11. oktober), zasedba iz Domžal pa bo gostila ECE Triglav Kranj (12. oktober).