sta
28.11.2016 21:29:34

Tajfun odpravil Hopse

KK Tajfun

Košarkarji Tajfuna so v tekmi 8. kroga lige Nova KBM premagali Hopse iz Polzele s 61:57 (19:14, 33:23, 40:43).

Prvaki iz sezone 2014/15 so tekmo začeli dobro, vodili v prvi in drugi četrtini, nato pa precej popustili. V zadnjem delu so le našli svoj ritem in uspeli vknjižiti šele drugo zmago v sezoni.

Po visokem vodstvu ob polčasu so domači v tretji četrtini povsem popustili in gostiteljem dovolili priključek. Polzeljani so v tretjem delu namreč nadoknadili zaostanek desetih točk in celo prevzeli pobudo ter na zadnji odmor odšli s prednostjo treh točk. A domači niso vrgli puške v koruzo. V zadnjih desetih minutah so strnili vrste, znova prevzeli pobudo in zmagali s štirimi točkami prednosti.

Pri domačih je bil z 12 točkami najbolj razpoložen Khaliq Spicer, medtem ko jih je za Polzelo Alen Hodžić prispeval 18.

Tajfun bo v naslednjem krogu 4. decembra gostoval pri ekipi Terme Olimia Podčetrtek, medtem ko bodo Hopsi dan kasneje gostili Portorož.