ps
ps
18.03.2015 14:18:07

Liga Telemach: Vedno na koncu sta dve poti

Zadnji krog prvega dela državnega prvenstva je na sporedu nocoj in bo prinesel odgovor na to, ali bo Krka igrala v ligi za prvaka ali pa se bo v drugem delu v branjenje naslova podala iz lige za obstanek.

Stokrat je bilo že napisano in povedano, da tudi morebitni poraz Krke danes na Polzeli ne bi bil nič tragičnega, Novomeščani bi pač drugi del igrali v manj eminentni družbi in si tam tlakovali pot v končnico.

Da pa bi bilo kaj takega skoraj ponižujoče za petkratne zaporedne prvake, aktualne pokalne zmagovalce in ABA-ligaše, da bi bilo to nevredno njihovega ugleda v Sloveniji, pa je bilo prav tako zapisano vsaj tolikokrat. Zato bo Aleksandar Džikić nocoj zagotovo aktiviral vse razpoložljive sile, da Hopsi padejo in se osvojita potrebni dve točki za uvrstitev v družbo Olimpije, Tajfuna, Zlatoroga ...

Če pride do kroga treh ekip z 11 zmagami, bo četrta Rogaška, peti Šenčur, šesta pa Krka.

Zmaga Dolenjce gotovo pelje vsaj na peto mesto, v primeru poraza Rogaške celo na četrtega, a to je še najmanj pomembno, saj se v drugem delu vse točke v ligi za prvaka brišejo in se boj začenja znova. Če pa bi Krka izgubila, bi priložnost dobil Šenčur, da doma z zmago nad Elektro osvoji peto mesto, ki še zadnje vodi v ligo za prvaka, saj je Novomeščane premagal na obeh medsebojnih tekmah, tudi v primeru kroga treh ekip pa bi najkrajšo potegnili Dolenjci. "Sami odločamo o svoji usodi. Od igralcev pričakujem, da dokažejo, da znajo igrati pod pritiskom," je kratek in jasen Džikić, njegov kolega na klopi Šenčurja Igor Kešelj pa bolj ali manj mirno pričakuje današnji večer: "Z zmago bi se v primeru spodrsljaja Krke na Polzeli, ki je sicer malo verjeten, uvrstili v ligo za prvaka, v nasprotnem primeru pa se bo par točk prenesel v spodnji dom drugega dela."

Še pred zadnjim krogom se je končal prestopni rok v ligi Telemach. Sani Bečirović, ki je zapustil Piacenzo, se ni pridružil očetu Memiju v Olimpiji, zato pa sta svoje vrste okrepila Šenčur in Maribor. Na Gorenjsko je prišel libanonski košarkar Ali Haidar (201, 1990), v štajersko prestolnico pa se selijo Makedonec Tomčo Sokolov (205, 1984), Srb Nikola Vukasović (192, 1991) in Žiga Erčulj (180, 1986).