04.03.2015 23:24:51

1. SKL: Triglavanke spet druge

Košarkarice Triglava so se z zmago na zaostali tekmi 15. kroga državnega prvenstva znova povzpele na drugo mesto prvoligaške lestvice. S 77:60 so bile boljše od Maribora, ki še vedno drži četrto mesto, zadnje, ki vodi v polfinale.

Kljub razmeroma visoki razliki so Mariborčanke v prenovljeni dvorani Tabor pustile dober vtis. V prvem polčasu so bile one tiste, ki so narekovale ritem igri in po odličnem začetku (11:4) vodile celotnih 20 minut. Triglavanke so nato pobudo prevzele v tretji minuti drugega polčasa. Po zaostanku s 36:40 so z agresivno obrambo napravile delni niz 17:0 (53:40) ter tekmo mirno pripeljale h koncu.

Najboljša posameznica tekme je bila mariborska košarkarica Maja Drozg, ki je 19 točkam dodala osem skokov in pet podaj, kar je zadostovalo za indeks 31. Na drugi strani je dvomestno število točk dosegla peterica košarkaric - Sandra Jevtović (14; 7/8 za dve), Maša Piršič (12), Maja Jakobčič (12), Sara Meden (11) in Živa Zdolšek (10; 5/5 za dve).

"Maribor se je še enkrat več izkazal za neugodnega nasprotnika, katerega smo ga z agresivno obrambo zlomili šele v tretji četrtini. Dekleta so pokazala precej energije, za kar jih moram pohvaliti, hkrati pa njim in strokovnemu štabu čestitam za zmago," je po tekmi zadovoljno dejal kranjski trener Gašper Sluga. Njegova ekipa je si je s tem uspehom zagotovila najmanj tretje mesto po rednem delu ter polfinalni obračun z Grosbasketom.

Košarkarice bodo z državnim prvenstvom nadaljevale v petek, ko bodo v 17. krogu v Kranju gostovale Konjičanke. V soboto bo sledil obračun med Grosbasketom in Domžalami, v nedeljo pa še srečanje Mariborčank in Celjank.