STA
26.11.2014 20:33:13

Domžalčanke bodo morale na prvo še počakati

Grega Wernig

Košarkarice Konjic so se prebile do tretjega para točk v tej sezoni državnega prvenstva. Na sredini tekmi 7. kroga so gostile Domžalčanke, ki so po nizu slabših predstav svoje oslabljene zasedbe prvič pokazale zobe.

Po izenačenih uvodnih minutah so Domžalčanke prevzele pobudo. Po zaostanku z 11:9 so zadnje štiri minute prve četrtine zaključile z nizom desetih zaporednih točk (11:19). Nato so se prebudile tudi domačinke in odgovorile z enako mero. Z nizom 12:0 so se znova prebile v ospredje (23:19) ter uspešno zadrževale manjšo prednost.

Katja Klančnik, z 18 točkami in 13 skoki (indeks 28) prvo ime tekme, je ob koncu 22. minute prednost Konjičank povišala na +10 (40:30), a so tedaj Domžalčanke še uspele zaustaviti pobeg nasprotnic. Te so dvome o zmagovalcu dokončno rešile v prvi polovici zadnje četrtine, ko so po dveh zaporednih koših nekdanje reprezentančne kapetanke Katje Temnik povedle s 56:43.

"S porazom nisem zadovoljen, a so naše košarkarice 30 minut kazale drugačen obraz kot pred tremi dnevi, zato jim nimam kaj očitati. Upam, da se katera od odsotnih igralk kmalu vrne na parket," je po tekmi svoje mešane občutke razodel trener Domžalčank Vlado Velikonja, ki v svoji vrsti še vedno pogreša Romano Vuković, Anjo Ilievski in Karin Cunjo, ki je sicer bila na klopi, a ji poškodba še ni omogočala nastopa.

Domžalčanke tako tudi po sedmem nastopu v 1. SKL za ženske ostajajo edina ekipa brez zmage, medtem ko so se Konjičanke s tretjim uspehom učvrstile na četrtem mestu.