ku
ku
13.06.2024 05:36:08

To je kriminal! Dončićev soigralec s porazno statistiko, je to največja krivda Jasona Kidda ob porazu!?

Profimedia

Dallas se je po novem porazu - Boston je bil boljši s 106:99 - znašel v izgubljenem položaju.

Košarkarji Dallasa tudi ob boljši predstavi Kyrieja Irvinga in 27 točkam slovenskega asa Luke Dončića na tretji tekmi finala niso našli pravega odgovora za moštvo Boston Celtics. Končni izid je bil 106:99 za kelte, ki bo tako imel v noči s petka na soboto že prvo zaključno žogico za končno zmagoslavje.

Dallas je v zadnji četrtini, v kateri je zaostajal že z 91:70, sicer bil nekaj časa celo blizu preobrata, a mu je na koncu tako kot na drugi tekmi zmanjkalo moči in mirnosti. Po šesti osebni napaki je 4:12 minute pred koncem ostal tudi brez Dončića, ki je do takrat poleg strelskega izkupička dosegel še šest skokov in šest asistenc.

Bolj kot to pa v oči bode tudi dejstvo, da je kar 19 minut na parketu preživel košarkar, ki bi moral delati razliko s klopi. Gre za Tima Hardawayja Jr., za katerega njegov oče - sicer nekoč odlični košarkar - tako zelo rad javno izpostavi, da bi moral imeti žogo več v svojih rokah. No, tokrat mu je Jason Kidd uslišal željo, ga imel na parketu skoraj 20 minut. Njegov izkupiček: 0 točk! In ne le to, z njim na parketu je Dallas izgubljal za 16. Ni malo takšnih navijačev, ki menijo, da je bila to velika napaka Jasona Kidda in da ga je absolutno predolgo držal na parketu ob vseh teh zgrešenih priložnostih.